E premte, 14.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Dy ekipet më të mëdha të Spanjës njihen si ekipet që janë përballur mes tyre 216 herë në ndeshje zyrtare (162 në kampionat, 8 në Kupën e Europës, 28 në Kupën e Mbretit, 10 në Superkupën e Spanjës, 6 në Kupën e Ligës dhe një herë në Kupën e Kurorëzimit)
Real-Barça, 216 ndeshje zyrtare - rekord në historinë e futbollit spanjoll













Ndeshja e mbrëmshme Real Madrid-Barcelona është shndërruar në takimin më të përsëritur në historinë e futbollit spanjoll.

Dy ekipet më të mëdha të Spanjës njihen si ekipet që janë përballur mes tyre 216 herë në ndeshje zyrtare (162 në kampionat, 8 në Kupën e Europës, 28 në Kupën e Mbretit, 10 në Superkupën e Spanjës, 6 në Kupën e Ligës dhe një herë në Kupën e Kurorëzimit).

Klasikja kalon kështu në këtë renditje ndeshjen Real Madrid-Athletic Bilbao (215 ndeshje) edhe pse do të rivendoset barazimi kur Athletic të vizitojë Bernabeun pas 7 javësh.

Real Madrid është në avantazh në takimet direkte 86-84 dhe kjo diferencë është ngushtuar sidomos në sezonet e fundit ku Barcelona nën drejtimin e Guardiolës ka fituar shumicën e takimeve.

Publikuar: 11.12.2011 | 03:53
Lexuar: 1213 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:















Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime