E enjte, 13.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Gjatë një vizite përgjatë ditës së sotme në pikën kufitare të Kapshticës Wollfarth ka ritheksuar se nuk ka kohë për të humbur, ndaj reforma zgjedhore duhet të shqyrtohet sa më parë në Parlament.
Wollfarth politikës: Përshpejtoni reformën zgjedhoreDuke i quajtur si bazat e demokracisë, respektimin e shumicës dhe të drejtën e votes, kryetari i Prezencës së OSBE-së në Shqipëri, Ambasadori Eugen Wollfarth i ka bërë thirrje politikës shqiptare për përshpejtim të reformës zgjedhore.

Gjatë një vizite përgjatë ditës së sotme në pikën kufitare të Kapshticës Wollfarth ka ritheksuar se nuk ka kohë për të humbur, ndaj reforma zgjedhore duhet të shqyrtohet sa më parë në Parlament.

“ Jemi në prag të zgjedhjeve elektorale.Klasa politike shqiptare duhet të gjejë gjuhën e mirëkuptimit për të folur për reformën zgjedhore. Kjo reformë duhet të diskutohet në parlament dhe të votohet atje.

Në demokraci vlerësohet shumica dhe e drejta e votes, ndaj dhe reforma zgjedhore duhet të zgjidhet menjëherë”-tha ai.

Publikuar: 19.12.2011 | 20:21
Lexuar: 941 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime