E diel, 16.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Kënga prej datës 10 janar ka nisur të dëgjohet në radio dhe do të jetë pjesë e “L.A. Woman - 40th Anniversary”, albumi i fundit i The Doors pas vdekjes së Jim Morrison, që do të publikohet më 24 janar, në Rhino.
Rikthehen pas 40 vitesh


Viti i The Doors ka nisur ditën e hënë në orën 18, kur legjendarët e muzikës rrok kanë publikuar “She smells so nice”, kënga e parë, e re, e 40 viteve të fundit.

Kënga prej datës 10 janar ka nisur të dëgjohet në radio dhe do të jetë pjesë e “L.A. Woman - 40th Anniversary”, albumi i fundit i The Doors pas vdekjes së Jim Morrison, që do të publikohet më 24 janar, në Rhino.

Kjo këngë e re, e interpretuar nga banda origjinale (në tastierë Ray Manzarek, në kitarë Robby Krieger, në bateri John Densmore dhe këngëtar Jim Morrison) është kapur, gjatë një regjistrimi në një studio të L.A. Woman, ku banda në një moment spontan tepër të gëzueshëm, kalon nga “She smells so nice” në klasiken “Rock me” me zërin e fuqishëm të të madhit, Jim Morrison.

Publikuar: 13.01.2012 | 20:35
Lexuar: 1036 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime