E martë, 11.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

“Duke u nisur nga fakti se në vazhdimësi tifozët e reprezentacionit të Maqedonisë, pavarësisht se për cilin sport bëhet fjalë, qoftë hendboll, futboll, basketboll apo ndonjë sport tjetër ofendojnë shqiptarët në baza etnike, Radio Shkupi, programi në gjuhën shqipe ka sjellë vendim të mos informojë opinionin për çfarëdolloj aktiviteti që kryen reprezentacioni”, njofton “Radio Shkupi”.
“Radio Shkupi”: Bojkotoni kombëtaret maqedonaseRadio Shkupi, programi në gjuhën shqipe, ka informuar dëgjuesit e saj se për shkak të fyerjeve të vazhdueshme ndaj shqiptarëve nga ana e tifozëve maqedonas, ka vendosur që të mos transmetojë asnjë aktivitet që kryen përfaqësuesja kombëtare e Maqedonisë, qoftë në futboll, basketboll, hendboll apo sport tjetër.

“Duke u nisur nga fakti se në vazhdimësi tifozët e reprezentacionit të Maqedonisë, pavarësisht se për cilin sport bëhet fjalë, qoftë hendboll, futboll, basketboll apo ndonjë sport tjetër ofendojnë shqiptarët në baza etnike, Radio Shkupi, programi në gjuhën shqipe ka sjellë vendim të mos informojë opinionin për çfarëdolloj aktiviteti që kryen reprezentacioni”, njofton “Radio Shkupi”.

“Radio Shkupi” në një njoftim të hapur, i bën thirrje edhe mediave tjera jashtë dhe brenda vendit që të mbajnë të njëjtit qëndrim me qëllim sensibilizimin e opinionit, sidomos shtetit, për të marrë masa të nevojshme, për të dënuar ata të cilët përdorin fjalorin e urrejtjes ndaj shtetasve shqiptar, me pretendimin se vetëm me një qëllim të tillë mund ti jepet fund këtij precedenti të pashembullt.

Publikuar: 25.01.2012 | 10:32
Lexuar: 1172 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet
arijan (26/01/2012 19:10:16) pershendetje radio shkupi ju falemenderoj qe keni mar nje vendim te till sepse maqedonasit jan nja nacionalitet shum i eger dhe shum i pa kulturum ndaj nacionalitetit shqiptar andaj duhet te eliminohen kto egersira se ska qka na vyn kto te poshter pershendetje edhe njeher kalofshi mir

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime