E diel, 16.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Milano ndërpreu pushtimin pesëvjeçar të New Yorkut, si kryeqyteti më i rëndësishëm i modës, e në trendi-shoqëri të top 10 qyteteve këtë vit hynë edhe Sao Paulo dhe Hong Kong.
Milano është kryeqyteti i ri – i modës
Milano ndërpreu pushtimin pesëvjeçar të New Yorkut, si kryeqyteti më i rëndësishëm i modës, e në trendi-shoqëri të top 10 qyteteve këtë vit hynë edhe Sao Paulo dhe Hong Kong.

Me botën e modës dominojnë pesë qytete- Neë York, Paris, Roma, Milano dhe Londra- por Molla e Madhe në pesë vjetët e fundit dominonte në listë, sa shkaku i kursit të ulët të dollarit e sa shkaku i skenës së pasur të modës.

Por, këtë vit gjërat ndryshuan, andaj të gjithë ‘trendseters’ më të rëndësishme do ta shohin që të shihen në Milano sesa në New York. Të gjithë ata që2 dëshirojnë sfida të reja të modës, përveç Milanos dhe New Yorkut u propozohet edhe të vizitojnë Parisin, Romën dhe Londren.
Fiksi i modës gjithashtu mund të gjendet edhe në vitrinat e shtrenjta të dyqaneve të Los Angeles në Rodeo Drive, në Hong Kong, në Sao Paulo, Sydey dhe Las Vegas, përderisa nga lista e top 10 këtë vit kanë dalë Barcelona dhe Miami.
/express/

Publikuar: 21.07.2009 | 05:45
Lexuar: 2641 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime