E mërkurë, 19.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

“Urdhëri i Atdheut iu shkon personaliteteve për arritjet e mëdha, dhe ju i keni arritur ato duke shkruar emrin në historin e Bierllorusisë por edhe Sportit Botëror”, vijoi deklarata e presidentit.
Tenistja Azarenka shpallet
Presidenti i Bjellorusisë Alexander Lukashenko, uroi personalisht tenisten Victoria Azarenka për fitoren e saj të titullit në turnuen Australian Open. Më pas Azarenka u nderua në një ceremoni protokollare më Urdhërin e Atdheut.

“Vika – ju jeni Nderi i Kombit!” me këto fjalë iu drejtua Lukashenko tenistes në fjalimin zyrtar.

“Urdhëri i Atdheut iu shkon personaliteteve për arritjet e mëdha, dhe ju i keni arritur ato duke shkruar emrin në historin e Bierllorusisë por edhe Sportit Botëror”, vijoi deklarata e presidentit.

Azarenka është e para Bielloruse që fiton titullin e Grand Slamit.

22 -vjeçarja nga Minsk gjithashtu është e para teniste nga vendi i saj që hyn në Klasifikimin e Botëror te tënisteve më të mira.
Tenistja Azarenka shpallet Nderi i Kombit në Bjellorusi

Publikuar: 29.01.2012 | 08:21
Lexuar: 920 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime