E premte, 14.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Një 31 vjeçar me prejardhje nga Peja të shtunën shkoi tek shtëpia e ish-gruas për të marrë vazjën e tij në Gjenevë. Por kur mbërriti atje u përfshi në një fjalosje me ish-vjehrrin e tij. Në proces, e nxori pistoletën dhe e vrau 56 vjeçarin nga Ferizaj.
Zvicër: Shqiptari vret ish-vjehrrin

Një 31 vjeçar me prejardhje nga Peja të shtunën shkoi tek shtëpia e ish-gruas për të marrë vazjën e tij në Gjenevë. Por kur mbërriti atje u përfshi në një fjalosje me ish-vjehrrin e tij. Në proces, e nxori pistoletën dhe e vrau 56 vjeçarin nga Ferizaj.

Mediat në Zvicër nuk e cekin se ata janë nga Kosova, por e pasqyrojnë gjerësisht lajmin. Ish-gruaja e autorit të krimit nuk ishte në shtëpi në momentin tragjik. Policia dhe auto-ambulanca shkoi shpejt në vendin e ngjarjes, por ishte shumë vonë. Kjo shënon vrasjen e parë për këtë vit në Kantonin e Gjenevës. Sipas burimeve të mediave, viktima është D.SH. me prejardhje nga Ferizaj kurse dorasi nga Gjakova. Ky i fundit është burgosur nga policia e Gjenevës në vendngjarje.

Publikuar: 29.01.2012 | 10:54
Lexuar: 1247 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime