E martë, 11.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

“Kabineti i ri është ekip që do të punojë për daljen nga kriza, me qëllim që Sllovenia të vihet në rrugën e zhvillimit normal, sepse ajo e meriton këtë shans”, ka thënë Jansha.
Sllovenia me qeveri të re

Parlamenti i Sllovenisë ka konfirmuar qeverinë e re, me në krye Janez Janshën. Prej 82 deputetëve, 50 kanë votuar për.

Qeveria e re ka 11 ministri – katër më pak se ekzekutivi i mëparshëm.

Duke folur para deputetëve, Jansha ka thënë se “në fillim të mandatit nuk është e mundur të paralajmërojë diçka spektakolare, përveç punës së madhe”.

“Kabineti i ri është ekip që do të punojë për daljen nga kriza, me qëllim që Sllovenia të vihet në rrugën e zhvillimit normal, sepse ajo e meriton këtë shans”, ka thënë Jansha.

Ky i fundit ka udhëhequr qeverinë e qendrës së djathtë në Lubjanë edhe në periudhën 2004-2008.

Publikuar: 10.02.2012 | 23:58
Lexuar: 865 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime