E shtunë, 15.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Kryeministri i Luksemburgut Zhan Klod Xhanker, që kryeson Eurogrupin- paneli i ministrave të financave të eurozonës- ka njoftuar se pjesa e parë prej 39.4 miliardë eurosh do t’i jepet Athinës në “disa këste”.
Eurozona miratoi pakon e shpëtimit për Greqinë


Vendet e eurozonës kanë miratuar zyrtarisht pakon e shpëtimit në vlerë prej 130 miliardë eurosh për Greqinë.

Kryeministri i Luksemburgut Zhan Klod Xhanker, që kryeson Eurogrupin- paneli i ministrave të financave të eurozonës- ka njoftuar se pjesa e parë prej 39.4 miliardë eurosh do t’i jepet Athinës në “disa këste”.

Pakoja prej 130 miliardë eurosh vjen pas asaj në vlerë prej 110 miliardë eurosh që qe miratuar për Greqinë në vitin 2010.

Shumica e parave nga pakoja e dytë pritet që të përdoren nga qeveria greke për të rikapitalizuar bankat e saj dhe për të ulur deficitin buxhetor.

Publikuar: 14.03.2012 | 14:49
Lexuar: 699 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:

Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime