E mërkurë, 12.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Në kampionatin kombëtar për të rritur, ai mori pjesë për herë të parë në 1996, ku ai u shpall si boksieri imë i zjarrtë i veprimtarisë. Pas përfundimit të studimeve u muar vetë me boks dhe shumë shpejt u bë pjesë e ekipit shq¬iptar.
Kreshnik Qato edhe një fitore


Me një vendim unanim të tre albitrave gjykues të ndeshjes ka triumfuar sonte kampioni i boksit shqipëtar Kreshnik Qato ndaj letonezit Ruslan Pojonisevs.

Ndeshja Qato-Pojonisevs e mbajtur në Londër, në sallën Troski është dominuar në 6 raunde radhazi nga kampioni shqiptar, duke shtuar dhe një tjetër fitore në listën e sukseseve të tij.

Menjëherë pas ndeshjes boksieri shqiptar ua ka dedikuar fitoren gjithë sportdashësve shqiptarë. “Ishte një fitore e vështirë por shumë emocionuese.

Kjo fitore është për të gjithë sportdashësit shqiptarë” tha Qato.

Publikuar: 24.03.2012 | 02:03
Lexuar: 914 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime