E hënë, 10.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Kjo iniciativë e Shkëndijes është komentuar shumë pozitivisht, falë bashkëpunimit të saj me udhëheqësit komunal dhe nga ministria kompetente.
Humaniteti i Shkëndijes, shpëton një familje nga izolimi


Këngëtarja kosovare udhëton nga Zvicra në Vlahi të Besianës, në bashkëpunim me organet kompetente përfshirë këtu udhëheqësit komunal si dhe pjestarë nga zyra e Ministrisë për mirëqenie sociale nga Qeveria e Kosovës, Shkëndije Mujaj ka marë iniciativë për të shpëtuar një familje skamnore të cilët kanë jetuar në fshatin Vlahi të komunës së Besianës, të cilët kanë jetuar në kushte shumë të vështira për jetesë, duke e transferuar të gjithë familjen në spitalin e qytetit.

Familja Kurti, në pamje të parë të le të kuptohet se kanë jetuar në kushte tepër të vështira, madje shihet qartë se familja Kurti sikur kanë jetuar në xhungël, pasi nuk kanë pasur as kushtet elementare, ndërsa këngëtarja e njohur ka marë iniciativë për të ndihmuar familjen në fjalë duke i’u blerë gjëra higjenike e ushqimore.

Kjo iniciativë e Shkëndijes është komentuar shumë pozitivisht, falë bashkëpunimit të saj me udhëheqësit komunal dhe nga ministria kompetente.

Shkendije Mujaj

Publikuar: 06.04.2012 | 17:35
Lexuar: 2718 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet
rasul khan (26/04/2013 10:29:42) e me qet gjest shkendije paske ba shum sevap te madh e prej sodit edhe nese e reklamon prapanicen me erbega ska probblem se paske baen shum gjest te mir ,le te rrnoj prapanica jote sa malet .flm

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime