E premte, 14.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Më tej ai shtoi se myslimanët duhet ta mbrojnë traditën, edhe të feve të tjera, ndërsa shtoi se sa më shumë që kalon mosha, bëhet akoma edhe më tradicional, ndërsa theksoi se nuk e konsideron si prapambetje të jesh tradicional.
Sami Yusuf në Tiranë për ditëlindjen e Profetit Muhamed
Këngëtari mysliman Sami Yusuf, i cili vjen për herë të parë në Tiranë, i ftuar për të marrë pjesë në programin kushtuar Profetit Muhamed, në një konferencë për media, u shpreh se është i kënaqur për punën që kryen në shërbim të së vërtetës së besimit dhe për ta bërë atë të njohur e të prekshëm për njerëzit.

“Është e vështirë të kesh një ide të qartë në këtë botë, por mbetet e vërteta e Zotit. Që kur isha i vogël, ulesha me më të mëdhenjtë dhe flisja për të shkuarën. Bota moderne nuk ka respekt për traditën. Njerëzit nuk kanë ndonjë qëllim të qartë se për çfarë jetojnë. Në Angli, problemi më i madh është se njerëzit nuk e dinë se për çfarë ekzistojnë! Por, ne Allahu na ka bekuar dhe kjo është arsyeja që sot jam këtu. Unë nuk mund ta shpreh me fjalë atë çfarë ndjej rreth qëllimit për të cilin jetoj”, u shpreh Yusuf, raporton noa.al.

Më tej ai shtoi se myslimanët duhet ta mbrojnë traditën, edhe të feve të tjera, ndërsa shtoi se sa më shumë që kalon mosha, bëhet akoma edhe më tradicional, ndërsa theksoi se nuk e konsideron si prapambetje të jesh tradicional.

Publikuar: 07.04.2012 | 18:01
Lexuar: 1033 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime