E diel, 16.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Shefi i UNMIK-ut në Kosovë, Farid Zarif dy ditë pas vrasjes së Selver Haradinaj e ka dënuar shpërthimin e të shtunës. Në një komunikatë për media, Zarif i shpreh ngushëllimet familjes Haradinaj.
UNMIK-u, pas dy ditësh, reagoi për shpërthimin në Mitrovicë
Shefi i UNMIK-ut në Kosovë, Farid Zarif dy ditë pas vrasjes së Selver Haradinaj e ka dënuar shpërthimin e të shtunës. Në një komunikatë për media, Zarif i shpreh ngushëllimet familjes Haradinaj.

"Ky akt i dhunës duhet të dënohet nga të gjithë. Secili të bashkëpunoj me organet e e rendit që fajtorët të dalin para drejtësisë sa më shpejt që është e mundur. Akte të tjera të dhunës nuk duhet, dhe nuk do të lejohen të ndodhin. Akte të tilla e cenojnë paqen dhe stabilitetin. Kërkoj nga të gjitha palët ta ruajnë qetësinë dhe ti lejojnë autoritetet ta kryejnë punën e tyre" thuhet në një reagim të zyrës së shefit të UNMIK-ut.

Publikuar: 10.04.2012 | 09:39
Lexuar: 811 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime