E enjte, 13.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Lajmin e bëjnë të ditur mediat maqedonase, sipas të cilave dy të arrestuarit janë shtetas maqedonas, të cilët do të akuzohen për organizim të emigracionit klandestin.
Maqedoni, goditet grupi i trafiqeve
Policia maqedonase ka goditur një grup kriminal aktiv në trafikun e qënieve njerëzore, duke arrestuar dy persona në afërsi të kufirit me Serbinë.

Lajmin e bëjnë të ditur mediat maqedonase, sipas të cilave dy të arrestuarit janë shtetas maqedonas, të cilët do të akuzohen për organizim të emigracionit klandestin.

Ndërkohë, policia ka marrë nën kujdes emigrantët që do të trafikoheshin, të cilët janë nga Afganistani, Pakistani dhe Kina.

Mes tyre rezultojnë edhe një grua shtatëzënë dhe katër të mitur, të cilët po mbaheshin nga trafikantët në fshatin Lojane, për t’u dërguar në vendet perëndimore.

Publikuar: 28.04.2012 | 09:31
Lexuar: 827 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime