E martë, 11.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Ndeshjete janë të shpallura të rezikut të lart, ndaj dhe janë anuluar me kërkesën e SPB të TEtovë dhe at të Shkupit
Të  dielën nuk ka  futboll në  Tetovë  dhe  Çair
Për shkaqe sigurieMe kërkesën e MPB dërkuar deri te FFM-ja, dhe për shkaqe të sigurisë anulohen dy ndeshjete të xhiros së IV-të në ligëne parë, dhe atë REnova – Vardari dhe Slloga – Teteksi.

Në bazë të kësja komisari për gara në kuadër të FFM-së , ka konstatue se ndeshja e xhiros së IV-të në Ligën e parë që duheshte të luhet me datën 23 gusht 2009 (e dielë), në stadiumin e qytetit në Tetovë ndërmjet KF REnova e Xhepçishtit dhe KF Vardari i Shkupit, dhe ndeshja që duheshte të luhet në stadiumin e Çairit, ndërmjet KF Slloga J dhe KF Teteksit të Tetovës , janë anuluar. Kët ndeshje janë shpallur të rezikut të lartë. Me kërkesën e SPB të Tetpovës dhe Shkupit të njejtat anulohen.

E gjithë kjo tollovi rethë anulimit të ndeshjeve kampionale dhe më parë edhe ndeshjes për kup ndërmjet Shkëndijës dhe Teteksit është pasoj e ngjarjeve të fundit nga rasti i Nerezit kur “komitat” kanë sulmuar qytetar të pafajshëm në shtëpit e tyre.

Por tani del edhe një dilemë tjetër a thua vall me anulimine ndeshjeve do të zgjidhen këto probleme, por këto anulime do të ndikojnë edhe në mirëvajtjen e e rregullt të kampionatit në Ligën e parë. /Sh.S/Publikuar: 21.08.2009 | 06:22
Lexuar: 1441 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime