E premte, 14.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Mëtutje, në njoftimin për media të zëdhënësit Mark Toner, theksohet se përshëndetet nisma e kryesuesit të OSBE-së dhe e udhëheqjes së OSBE-së në Vjenë dhe Prishtinë, “për nismën e tyre dhe përpjekjet e tyre të palodhshme për sigurimin e marrëveshjes nga të dy palët”.
SHBA: Mbështetet marrëveshja për zgjedhjet e Serbisë në Kosovë

Departamenti amerikan i shtetit thotë se “e mbështet marrëveshjen e arritur më 30 prill nga Organizata për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë (OSBE) dhe e qeverive të Kosovës dhe Serbisë, që e shtron rrugën për OSBE-në, që ta lehtësoj pjesëmarrjen e shtetasve serbë banorë në Kosovë, në zgjedhjet parlamentare dhe presidenciale të Serbisë më 6 maj”.

Mëtutje, në njoftimin për media të zëdhënësit Mark Toner, theksohet se përshëndetet nisma e kryesuesit të OSBE-së dhe e udhëheqjes së OSBE-së në Vjenë dhe Prishtinë, “për nismën e tyre dhe përpjekjet e tyre të palodhshme për sigurimin e marrëveshjes nga të dy palët”.

Departamenti amerikan i shtetit konsideron se duke pasur parasysh kohën e shkurtër deri në zgjedhje, “presim që autoritetet e Serbisë dhe të Kosovës të bashkëpunojnë plotësisht me OSBE-në dhe misionin e OSBE-së në Kosovë, për të siguruar se marrëveshja do të implementohet me sukses, në një ambient të qetë dhe të sigurt për të gjithë”.

Publikuar: 01.05.2012 | 21:32
Lexuar: 842 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime