E mërkurë, 19.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

"Jam rritur duke parë Premier League dhe fakti që goli im ka hyrë në historinë e këtij kampionati më bën shumë të lumtur", është shprehur Rooney.
Angli, goli i Rooney më i bukuri në 20 vitet e fundit (Video)

Roveshata kundër Manchester City në sezonin e shkuar i ka dhuruar Wayne Rooney çmimin për golin më të bukur në 20 vitet e fundit të Premier League angleze.

Goditja spektakolare e kthyer në gol nga sulmuesi i Manchester United më 11 shkurtin e shkuar ka marrë 26 për qind të votave, duke mundur ish-sulmuesin e Arsenal, Dennis Bergkamp (19 për qind për golin e shënuar kundër Newcastle në vitin 2002 dhe Thierry Henry, i treti me 15 për qind për golin kundër Manchester United në vitin 2000.

"Jam rritur duke parë Premier League dhe fakti që goli im ka hyrë në historinë e këtij kampionati më bën shumë të lumtur", është shprehur Rooney.

Publikuar: 04.05.2012 | 17:09
Lexuar: 1049 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime