E hënë, 17.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Flavio Briatore del hapur kunder FIA-s dhe politikes se ndjekur gjate ketij sezoni.
Briatore: Boterori eshte falsifikuar

Flavio Briatore del hapur kunder FIA-s dhe politikes se ndjekur gjate ketij sezoni.

“Ky boteror eshte falsifikuar”, ka thene shefi i Renault pa u perepjekur ta zbute kritiken e tij ndaj drejtuesve me te larte te FIA-s. “Dikush ka Kers, dikush jo, dikush ka difuzore dhe dikush tjeter jo. Ky kampionat ka qene kaotik”, thote inxhinieri italian ne nje interviste per agjencine Dpa.

Ne vijim, ai shton se kampionati duhet te jete sa me i hapur per te miren e publikut. “Nevojitet me shume spektakel ne te gjitha aspektet. Duhet me shume energji dhe gjalleri sepse duhet folur per sport dhe jo per politike”, nenvizon Briatore, sipas te cilit, ne gare per titullin duhet te jene 3 ose 4 pilote.

Publikuar: 25.08.2009 | 14:15
Lexuar: 1063 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime