E premte, 14.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Praktikisht nuk ka qytete që janë krejtësisht 24-orë gjatë gjithë vitit duke mos fjetur, theksoi Marion Roberts, profesor i dizajnit urban në Universitetin e Westminster të Londrës.
Qytetet që nuk flenë kurrë
Praktikisht nuk ka qytete që janë krejtësisht 24-orë gjatë gjithë vitit duke mos fjetur, theksoi Marion Roberts, profesor i dizajnit urban në Universitetin e Westminster të Londrës.

Por disa vende që orët e tyre të natës i kanë kthyer në punë, argëtim por pse jo dhe shkak për krime do t'i gjeni si më poshtë.

Shumë vende shprehe se aktivitetin ekonomik të tyre e kanë më shumë natën. Ndaj nëse doni të mos flini bëni ndonjë vizitë në këto qytete.

Sipas renditjes:

1. Kajro
2. Montevideo
3. Malaga
4. Zaragoza
5. Madrid
6. Barcelona
7. Valencia
8. Sevilje
9. Buenos Aires
10. Bejrut
11. Londër
12. Paris
13. New York

Publikuar: 12.05.2012 | 12:17
Lexuar: 2247 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime