E mërkurë, 12.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Lajmin e ka bërë të ditur klubi londinez në faqen zyrtare në internet. Futbollisti nga Bregu i Fildishtë është shprehur: “Konfirmoj largimin nga Chelsea. Ishte një vendim i vështirë për mua, por jam krenar për atë që kemi arritur. Tashmë vjen momenti i një tjetër sfide në karrierën time.”
Chelsea zyrtarizon: Drogba largohet

Didier Drogba do të largohet nga Chelsea në fund të sezonit edhe pse me këtë ekip sapo është kurorëzuar kampion i Europës pas fitores në finalen e Champions League ndaj Bayern Munchen të shtunën e kaluar.

Lajmin e ka bërë të ditur klubi londinez në faqen zyrtare në internet. Futbollisti nga Bregu i Fildishtë është shprehur: “Konfirmoj largimin nga Chelsea. Ishte një vendim i vështirë për mua, por jam krenar për atë që kemi arritur. Tashmë vjen momenti i një tjetër sfide në karrierën time.”

“Si ekip kemi fituar të gjitha trofetë e mundshme, por të shtunën ishte një ditë shumë e veçantë për të gjithë klubin dhe tifozët. Jam krenar që ndihmova Chelsea-n për fitimin e Ligës së Kampioneve”, shtoi Drogba, i cili me golin e barazimit të rezultatit në 1-1 dhe me golin përcaktues në serinë e 11-metërshave i dha fitoren klubit të Roman Abramovich për herë të parë në histori.

Didier Drogba ka fituar me Chelsea 3 tituj kampion (2005, 2006 dhe 2010), 4 Kupa të Mbretëreshës (2007, 2009, 2010 dhe 2012) dhe 2 Kupa të Ligës Angleze (2005 dhe 2007).

Në dy raste është shpallur golashënuesi më i mirë i kampionatit anglez (2007 dhe 2010).

Publikuar: 23.05.2012 | 09:27
Lexuar: 815 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime