E shtunë, 17.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

“Vetëm tifozët e Chelseat do të jenë të lumtur për këtë. Sa i përket të tjerëve, askush nuk mund të jetë i kënaqur me rrjedhën e finales së Ligës së Kampionëve. Ajo që më brengos është se ekipe të tilla i harrojnë të gjitha, duke menduar vetëm të fitojnë”, tha Cruyff për të përditshmen holandeze ‘De Telegraaf’.
Cruyff kritikon lojën e Chelseat

Legjenda holandeze, Johan Cruyff e ka kritikuar Chelsean për lojën që e aplikoi, falë të së cilës arriti ta fitojë Ligën e Kampionëve.

Duke e përdorur lojën defanzive ndaj Bayern Munichut në finale, e sidomos në duel me Barcelonën në gjysmëfinale, londinezët arritën atë që deshën – triumfin në Champions, të cilin nuk e kishin arritur kurrë më parë.

Ish futbollisti i Barcelonës mendon se asnjë tifoz i futbollit nuk ka mbetur i kënaqur me suksesin e Chelseat.

“Vetëm tifozët e Chelseat do të jenë të lumtur për këtë. Sa i përket të tjerëve, askush nuk mund të jetë i kënaqur me rrjedhën e finales së Ligës së Kampionëve. Ajo që më brengos është se ekipe të tilla i harrojnë të gjitha, duke menduar vetëm të fitojnë”, tha Cruyff për të përditshmen holandeze ‘De Telegraaf’.

Në fund, ai tha se më mirë është ta humbësh një finale duke luajtur mirë sesa ta fitosh atë me një lojë të tillë.

Publikuar: 23.05.2012 | 09:34
Lexuar: 786 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime