E mërkurë, 12.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Katalanasit i mbyllën “llogaritë” që në pjesën e parë të finales të zhvilluar në stadiumin “Vicente Calderon” të Madridit, kur Pedro Rodriguez shënoi në minutën e 3-të.
Gracias Pep... Barcelona fiton Kupën e Mbretit
Ekipi i Barcelonës është fitues i Kupës së Mbretit në Spanjë, duke mundur në finale Athletic Bilbaon dhe duke përcjellë kështu me një trofe të fundit trajnerin e saj, Pep Guardiola.

Katalanasit i mbyllën “llogaritë” që në pjesën e parë të finales të zhvilluar në stadiumin “Vicente Calderon” të Madridit, kur Pedro Rodriguez shënoi në minutën e 3-të.

Më pas Iniesta dërgon një asist perfekt për Leo Messin, që nuk fal përballë portierit të Bilbaos. Për golin final do të mendonte sërish Pedro që godet nga jashtë zone në cepin e largët të kuadratit në minutën e 25-të të pjesë së parë.

Pjesa e dytë do të ishte më tepër një meanxhim i rezultatit nga katalanasit që arrijnë të fitojnë Kupën e Mbretit për të 26-ën herë në historinë e tyre.
Gracias Pep, Barcelona fiton Kupën e Mbretit

Ky ishte edhe trofeu i fundit për Barcelonën dhe Guardiolën këtë sezon pas dështimit në kampionat dhe Champions.

Pep Guardiola i jep fund kështu erës së tij tek Barcelona duke lënë shenjën më të madhe në klubin katalan me në total, 14-të tituj të fituar nga 19-të mundshmit, midis të cilëve edhe tre kampionate dhe dy Champions League.
Gracias Pep... Barcelona fiton Kupën e Mbretit
Gracias Pep... Barcelona fiton Kupën e Mbretit
Gracias Pep... Barcelona fiton Kupën e Mbretit
Gracias Pep... Barcelona fiton Kupën e Mbretit

Publikuar: 26.05.2012 | 06:43
Lexuar: 871 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime