E shtunë, 15.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Festivali u mbajt nga 31 maji deri me 3 qershor dhe kishte program të kombinuar mes ligjëratave dhe garë të filmave nga metrazhe dhe zhanre të ndryshme.
“Watch Out” u mirëprit në TetovëJavës që shkoi në Tetovë u mbajt Festivali i Filmit “Watch Out” , nën organizim e Qendrës për Bashkëpunim Ballkanik LOJA.

Festivali u mbajt nga 31 maji deri me 3 qershor , dhe kishte program të kombinuar mes ligjëratave dhe garë të filmave nga metrazhe dhe zhanre të ndryshme.

Më tre qershor u shpallën edhe fituesit e Festivalit edhe atë varësisht nga kategoritë.

Filmi më i mirë eksperimental ishte i Judy Ross nga Gjermania dhe filmi më i mirë i metrazhit të shkurtër ishte nga Maciej Wiktor nga Polonia. Ndërsa nga zhanri i dokumentarëve filmi i përzgjedhur si më i mire ishte ai i Lubica Krajnakova nga Sllovakia.

Festivali ishte më se i mirëpritur nga qytetarët gjë që vërtetua me prezencën e tyre cdo natë. I gjithë festivali u mbajt në ambient të hapur.

Nga QBB LOJA shprehin se planifikojnë që ky festival të kaloj në tradicional.

Nga QBB LOJA shprehin se planifikojnë që ky festival të kaloj në tradicional.
Watch Out u mirëprit në Tetovë
Watch Out u mirëprit në Tetovë
Watch Out u mirëprit në Tetovë
Watch Out u mirëprit në Tetovë
Watch Out u mirëprit në Tetovë
Watch Out u mirëprit në Tetovë
Watch Out u mirëprit në Tetovë
Watch Out u mirëprit në Tetovë

Publikuar: 08.06.2012 | 15:44
Lexuar: 1469 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime