E hënë, 10.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Projekti, i nënshkruar nga Boutique Design, premton për të sjellë një epokë të re në funksion të qytetit, tashmë shtëpi mes risive arkitekturore, e cila bashkohet me ekskluzivitetin në kërkim të relaksimit dhe qetësisë.
Apartamentet e ëndrrave (Foto)Në të gjithë botën ekzistojnë mijëra rezidenca të mrekullueshme, të cilat tregojnë edhe njëherë se njeriu mund të bëjë mrekullia.

Një e tillë është edhe ky pallat, në të cilin i gjen të gjitha, pamjen e mrekullueshme, qetësinë e natyrës dhe mbi të gjitha komoditetin dhe luksin. Kjo rezidencë ndodhet në Hong Kong, një kompleks i ri banimi që kombinon traditën dhe modernitetin.

Ai është një rrokaqiell me 54 kate me apartamente në dy nivele, të gjithë me kopsht privat edhe në katet më të larta. Nuk ballkone të zakonshme, por hapësira të vërteta natyrore që rrethojnë njësitë e banimit në një lloj “pemë”.

Projekti, i nënshkruar nga Boutique Design, premton për të sjellë një epokë të re në funksion të qytetit, tashmë shtëpi mes risive arkitekturore, e cila bashkohet me ekskluzivitetin në kërkim të relaksimit dhe qetësisë.

Apartamentet janë të strukturuara në dy nivele dhe disenjuesit kanë punuar në mënyrë që të gjithë te kenë pasur qasje në një kopsht ballkon me 525 metra katrore: Projekti ka për qëllim për të minimizuar kostot dhe ndikimin e mjedisit masiv të qytetit dhe gjithashtu ka të njëjtën funksion si me krijimin e një "mushkërie të gjelbër".
Apartamentet e ëndrrave
Apartamentet e ëndrrave
Apartamentet e ëndrrave

Publikuar: 09.06.2012 | 08:36
Lexuar: 3882 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime