E mërkurë, 19.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Edhe në Londër janë grumbulluar shumë persona për të “protestuar” kundër varësisë ndaj naftës dhe “kulturës së makinës”.
Ciklistët shëtitje nudo


Në të gjithë botën është festuar dita kundër ndotjes së mjedisit. Me këtë rast, në datën 9 qershor mijëra persona kanë bërë xhiro me biçikletë krejtësisht nudo.

Në Kaliforni shumë njerëz kërkuan të sensibilizonin në përdorimin sa më shumë të biçikletave në mënyrë për të mbrojtur ambientin.

Edhe në Londër janë grumbulluar shumë persona për të “protestuar” kundër varësisë ndaj naftës dhe “kulturës së makinës”.

Gjithashtu në kryeqytetin spanjoll, Madrid, “çiklonudistët” kanë përshkuar rrugët për të sensibilizuar për respektimin e rregullave rrugore dhe sidomos përdoruesve të biçikletave.
Ciklistët shëtitje nudo
Ciklistët shëtitje nudo
Ciklistët shëtitje nudo
Ciklistët shëtitje nudo

Publikuar: 11.06.2012 | 13:31
Lexuar: 1863 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime