E diel, 21.10.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Prania e ketij bakteri perben nje rrezik konstant per banoret e zonave te plazhit ne pjesen perendimore te SHBA-se por ky problem nuk njeh ende asnje zgjidhje konkrete.
Kaliforni, bakteri pushton bregdetin


Nje bakter i mistershem ka zbritur ne plazhet e Kalifornise. Rezistent ndaj antibiotikeve, stafilokoku shfaqet rralle ne bregdet dhe shpesh here eshte identifikuar ne spitale, prandaj kjo gje ka alarmuar autoritetet.

Rezultatet jane publikuar ne Konventen e 49-te Nderkombetare te Agjenteve Antimikrobike dhe Kimieterapike qe mbahet ne San Francisco.

Prania e ketij bakteri perben nje rrezik konstant per banoret e zonave te plazhit ne pjesen perendimore te SHBA-se por ky problem nuk njeh ende asnje zgjidhje konkrete./t.ch/

Publikuar: 13.09.2009 | 08:37
Lexuar: 3719 herė
Printo PDF format Shto nė,..

Komentet

Ndalohet pėrdorimi i gjuhės denigruese dhe fjalėve ofenduese ndaj individėve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet qė s`kanė tė bėjnė me temėn e artikullit. Moderatorėt mbajnė tė drejtėn e fshirjes sė komenteve qė thyejnė rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime