E diel, 16.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

“Jam i kënaqur me dinamikën e këtij turniri ka ndeshje cilësore, ka disiplinë të nivelit të duhur dhe ka shikueshmëri që mund të thuhet se është e kënaqshme pasi turniri në fakt për ata edhe është i organizuar. Kam bindjen se deri në fund do të kemi një rrjedhojë pozitive të turnirit ndaj edhe dëshiroj që të falënderoj publikisht të gjitha ekipet pjesëmarrëse për korrektësinë e nivelit të lartë".
Efikasiteti dhe cilësia në plan të parë
Vazhdon me sukses turniri tradicoional "Pallçishti 2012"

Shaban SINANI
Turniri tradicional i futbollit të vogël “Pallçishti-2012” vazhdon me një dinamik shumë cilësore, ndërsa dëshmi për këtë janë numri i madh i adhuruesve të këtij sporti të cilët në numër shumë të madh po i ndjekin këto ndeshje. E veçanta e ndeshjeve të natës së katërt është ajo se korrektësia ishte në nivelin e duhur.

kryetari i Këshillit organizativ Burran Iseni
“Jam i kënaqur me dinamikën e këtij turniri ka ndeshje cilësore, ka disiplinë të nivelit të duhur dhe ka shikueshmëri që mund të thuhet se është e kënaqshme pasi turniri në fakt për ata edhe është i organizuar. Kam bindjen se deri në fund do të kemi një rrjedhojë pozitive të turnirit ndaj edhe dëshiroj që të falënderoj publikisht të gjitha ekipet pjesëmarrëse për korrektësinë e nivelit të lartë” tha kryetari i Këshillit organizativ Burran Iseni


Rezultatet e natës së katërt të turnirit me 18.07.2012

ARTAS Cafeteria - Anadoll Cafeteria 2-5
Sharr Pllanina - Pallçishti 2012 3-6
Veteranët - Art Grafik 1-9
Beve Boden - EMO Fix 3-2
Alfa Fluor - Monako Cafeteria 0-1


Të enjten me datën 19.07.2012 takohen:

Laktoza - Drita Komerc 18:40
Metatex - Kika Mobilje 19:20
Forumi Rinor – Cara AG Gips 20:00

Të premten me 20.07.2012 takohen:

Tentoni - Vali Bau 21:30
Dunlop - A&F Company 22:10
Bulinger Platc - Rregullimi NB 22:50
Fenik Company – Butiku Srpriza 23:30referi Jetmir Zenuni
ekipi Anadolli Cafeteria
ekipi ARTAS Cafeteria
ekipi Pallçishti 2012
ekipi Sharr Pllanina
Publiku duke ndjekur ndeshjet
pamje para fillimit të një ndeshje në turnir
këshilli organizativ

Publikuar: 18.07.2012 | 22:15
Lexuar: 2377 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet
neim (19/07/2012 14:45:02) ______________
Mtn (21/07/2012 16:29:47) pse nuk i nxjerni rezultatetet lojrave tjere. presim...!!!

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime