E mërkurë, 19.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Spanjolli niset mirë dhe vazhdon me një avantazh të vogël në fillim të garës, pa bërë asnjë gabim. Pas tij janë Sebastian Vettel dhe Jenson Button.
Çmimi i Madh i Gjermanisë, triumfon Alonso


Fernando Alonso ka triumfuar në Çmimin e Madh të Gjermanisë në Hockenheim.

Ai është nisur i pari në garë, dhe ka mbajtur në mënyrë perfekte këtë post deri në cirkuitin e fundit.

Spanjolli niset mirë dhe vazhdon me një avantazh të vogël në fillim të garës, pa bërë asnjë gabim. Pas tij janë Sebastian Vettel dhe Jenson Button.

Një garë për tu harruar për McLarenin e Luis Hamilton, i cili u tërhoq pak xhiro nga përufndimi dhe për Ferrarin e Felipe Massa, i cili doli i 12-ti.

I pakapshëm edhe mbreti i Silverstone, Mark Veber, i cili edhe pse në vendin e tetë, vazhdon të jetë i dyti në renditje me 34 pikë largësi nga Alonso.

Publikuar: 22.07.2012 | 21:51
Lexuar: 818 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime