E premte, 14.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Ky është rezultat i një studimi të botuar në “Hypertension”, revista e shoqatës “American Heart”, i cili tregon se për këtë arsye ju duhet t’i konsumoni sa më shumë frutat e thata dhe fëstëkët në tërësi.
Fëstëkët ju sjellin humorin dhe ju heqin stresin
Fëstëkët mund t’ju ndihmojnë në uljen e presionit të gjakut dhe për të përmirësuar përgjigjen tuaj biologjike ndaj stresit të përditshëm.

Ky është rezultat i një studimi të botuar në “Hypertension”, revista e shoqatës “American Heart”, i cili tregon se për këtë arsye ju duhet t’i konsumoni sa më shumë frutat e thata dhe fëstëkët në tërësi.

Sipas shkencëtarëve në Universitetit të Pensilvanisë, kjo buron nga aftësia që ata kanë për të tretur pllakat e kolesterolit që gjenden në gjakun tuaj.

Si pjesë e një diete e ulët me yndyra, fëstëkët rekomandohen si një ushqim i denjë për dietë të shëndetshme dhe të balancuar, pasi ndihmojnë në zvogëlimin e shtypjes së gjakut, uljen e rezistencës periferike vaskulare dhe të rrahurave të zemrës gjatë episodeve të stresit akut.

Publikuar: 30.07.2012 | 10:28
Lexuar: 842 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime