E mërkurë, 12.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Ndaj dhe reagimi i qytetarëve të Nju Jorkut oshte i menjëhershëm kur u gjendën parritur pranë… Zombie dhe u trembën shumë. Nuk bëhet fjalë xhirimet e një filmi tjetër, citon lb-observer.com, por për kampanjën e serialit televiziv “The Walking Dead” të AMC.
Rrugët e Nju Jorkut “pushtohen” nga zombies
Jemi mësuar të shikojmë Zombie në kinema dhe në filma tmerri, e sidomos në 80s B-Movies, por jo në rrugë të mbipopulluar të Nju Jorkut, tek kalojnë pranë njerëzve të cilët reagojnë menjëherë dhe frikësohen.

Ndaj dhe reagimi i qytetarëve të Nju Jorkut oshte i menjëhershëm kur u gjendën parritur pranë… Zombie dhe u trembën shumë. Nuk bëhet fjalë xhirimet e një filmi tjetër, citon lb-observer.com, por për kampanjën e serialit televiziv “The Walking Dead” të AMC.

Megjithatë, “eksperimenti” që u zhvillua në rrugët e Nju Jorkut, nuk kishte si synim të reklamonte serialin e suksesshëm, por të ushtronte trusni në ofruesin e shërbimeve të sateliti Dish, i cili ndërpreu bashkëpunimin me AMC.

Ndërkohë, xhirimet e videos në rrugët e Nju Jorkut, tmerruan kalimtarët, pasi ata u befasuan dhe siç do shikoni dhe ju reagimet e tyre janë nga më të ndryshmet…

Publikuar: 01.08.2012 | 23:14
Lexuar: 1435 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime