E premte, 14.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Edhe pse një e treta e grave thanë se kurrë nuk është e nevojshme që të gënjenin kur ata kishin orgazmë, një e katërta ka pohuar se ata gënjejnë çdo herë që kishin marrëdhënie seksuale.
Edhe meshkujt kanë orgazmë fallso

Kohët e fundit një sondazh online në faqen e internetit AskMen.com anketoi 50.000 meshkuj rreth sjelljeve të tyre në dhomën e gjumit ...ku u nxorrën disa rezultate për çlirimin e vëllazërisë (orgazmën), thotë gazetari për çështjet e meshkujve Peter Lloyd.

Edhe pse një e treta e grave thanë se kurrë nuk është e nevojshme që të gënjenin kur ata kishin orgazmë, një e katërta ka pohuar se ata gënjejnë çdo herë që kishin marrëdhënie seksuale.

Por ky studim kishte një kthesë të shtuar. U thye tabuja që ekzistonte te meshkujt, një e treta e burrave pranuan edhe trillimin apo shtirjen e të pasurit orgazmë. Jo një herë apo dy herë, por aq sa homologet e tyre femra.

Pse? sepse ajo mund të ri-shpërndajë përgjegjësinë seksuale.

Së fundi, pas viteve si programi Sex and the City duke pretenduar se detyra e një njeriu është kënaqësia seksuale e një gruaje (dhe kurrë anasjelltas), meshkujt janë të gatshëm të pranojnë se vajzat nuk e marrin gjithmonë në të vërtetë atë.

Pra meshkujt pranuan se kur situata seksuale nuk është në favor të meshkujve ata e dredhojnë muhabetin duke u shtirur sikur pësojnë orgazmën, pra në fund të fundit ata duan të kënaqin veten në radhë të parë.

Ana tjetër e ndritshme që nxorri studimi është se sfidon mitin se meshkujt janë mirënjohës për çdo kontakt femëror. Sipas statistikave botërore seksualiteti mashkullor është i cekët dhe i thjeshtë.

Studimi tregoi se gratë tani nuk mund të fajësojnë veten se çdo pakënaqësi nuk është reciproke, pasi pakënaqësia seksuale është reciproke, nuk qëndron vetëm te femrat.

Prandaj në kohën e sotme meshkujt duhet të flasin më shpesh për të siguruar marrjen e asaj që duan dhe kur e duan, ashtu si femrat e kanë këtë kurajo.

Publikuar: 02.08.2012 | 14:01
Lexuar: 2034 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime