E martë, 17.07.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Skėnderbeu, njė portret i panjohur nė arkivin e Sienės

Publikuar: 21.09.2009 | 23:22
Lexuar: 7158 herė
Printo PDF format Shto nė,..

Komentet
rexhina marku (15/03/2010 01:27:19) besimi se kjo mund te jete pamja e vertete e heroit kombetar nuk eshte aq infantile sepse nuk jam e sigurt ,jo vetem une,qe piktori e ka bere vepren duke e pasur ne profil skendebeun.meqe ai eshte anonim rritet me shume dyshimi por njekohesisht edhe vertetesia e kesaj.a
vjosa (17/03/2010 19:30:28) esht nje koment shum shum i mir per heroin ton
valon limani (07/07/2010 15:33:59) jam nga fakulteti i arteve ne univerzitetin e prishtines,portreti ka mundur te behet ne menyr parashikimi nga ana e autorit ne mosh me te vjeter se qe jetoi heroi ynė.them keshtu duke u bazuar ne shum vepra nga artistet e famshem te cilet respektuan persona te cilet lan gjurm ne historin e njerzimit, mendoj qe edhe me kete portret mund te ndodh e njejta gje.
Agim (05/12/2010 22:08:51) Ky portret i Heroit tone Kombetar, ka ekzistuar edhe me pare ne Shqiperi. Te pakten une kam rreth 40 vjet qe e kam njohur.
Me cudit fakti sesi askush nuk ka reaguar e te thote se kjo pikture nuk eshte e panjohur sic pretendohet!
Agimi
shkelqim (13/03/2011 17:52:33) Eshte e vertete qe ky portret i Skenderbeut ka qene i gjendshem ne librari te viteve 30-te e mund ta gjeje edhe deri nga viti 1950. Arsya qe nuk eshte ekspozuar, mendoj une, eshte se ne perfytyrimin e shqiptareve, Skenderbeu duhej te paraqitej vetem si nje luftetar i madh legjendar.

Ndalohet pėrdorimi i gjuhės denigruese dhe fjalėve ofenduese ndaj individėve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet qė s`kanė tė bėjnė me temėn e artikullit. Moderatorėt mbajnė tė drejtėn e fshirjes sė komenteve qė thyejnė rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime