E shtunë, 17.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Shkencetaret e NASA-s thane se imazhet e sjella nga roboti "Curiosity" qe ndali ne "Kraterin Gejl" tregojne nje terren qe mund te krahasohet me shkretetiren "Mohavi" ne juglindje te Kalifornise.
Fotot e fundit nga Marsi që i sjell Curiosity


Shkencetaret e NASA-s thane se imazhet e sjella nga roboti "Curiosity" qe ndali ne "Kraterin Gejl" tregojne nje terren qe mund te krahasohet me shkretetiren "Mohavi" ne juglindje te Kalifornise.

"Curiosity u ul ne nje vend qe misheron imazhin perfekt te Marsit, por nuk mungojne edhe ngjashmerite me Token, me malet ne sfond, te ndare ne forme piramidash. yllpress.com ju sjell fotot e fundit që ka publikuar NASA.

Shkencetaret gjithnje kane pretenduar se Marsi eshte shume i ngjashem me planetin tone dhe aty ekzistojne elemente te jetes. Ata shpresojne se projekti prej 2.5 miliarde dollaresh do te sherbeje per ta konfirmuar kete teori.
Fotot e fundit nga Marsi që i sjell Curiosity
Fotot e fundit nga Marsi që i sjell Curiosity
Fotot e fundit nga Marsi që i sjell Curiosity
Fotot e fundit nga Marsi që i sjell Curiosity
Fotot e fundit nga Marsi që i sjell Curiosity
Fotot e fundit nga Marsi që i sjell Curiosity
Fotot e fundit nga Marsi që i sjell Curiosity
Fotot e fundit nga Marsi që i sjell Curiosity

Publikuar: 13.08.2012 | 13:00
Lexuar: 2341 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime