E diel, 16.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Pritshmëritë e këtij sezoni veror në Shëngjin janë tejkaluar, dhe sipas kryetarit të komunes Salvador Kaçaj kanë ndikuar ndërhyrjet e realizuara si nga qeverisja vendore ashtu edhe ajo qendrore.
Sezon i suksesshëm turistik në Shëngjin

Operatorët shprehen të kënaqur për fluksin kësaj vere

Shëngjini ka tërhequr një numër të lartë turistësh gjatë këtij sezoni turistik , duke lënë lene te kenaqur operatorët turistik, që e konsiderojne këtë verë si më të populluarën. Ky sezon ka përmbushur pritshmëritë e bizneseve, pasi krahas fluksit të madh të pushuesve, zgjatja në kohë e sezonit ka dhënë impakt në rritjen e të ardhurave të tyre. Elementë si pastërtia e ujit dhe rërës, furnizimi pa nderprerje me ujë të pijshëm, energjia elektrike pa ndërprerje dhe shërbimet e ofruara nga komuna cilësohen nga operatorët si çelësi i suksesit të këtij sezoni turistik. Muaji gusht ka sjellë në Shëngjin një numër të lartë pushuesish, e për pasojë duke tejkaluar kapacitetin akomodues në hotelet e zonës.

Pritshmëritë e këtij sezoni veror në Shëngjin janë tejkaluar, dhe sipas kryetarit të komunes Salvador Kaçaj kanë ndikuar ndërhyrjet e realizuara si nga qeverisja vendore ashtu edhe ajo qendrore.

Që nga muaji Maj dhe deri më sot i gjithë bregdeti i Shëngjinit prej 13 km është frekuentuar mesatarisht nga 25 mijë pushues çdo ditë, shifër kjo shumë herë më e lartë se 1 vit më parë. Muaji gusht ka qenë edhe kulmi i këtij sezoni në Shëngjin, ku çdo dite mbi 40 mijë pushues frekuentojnë këtë plazh.

Publikuar: 26.08.2012 | 10:37
Lexuar: 2387 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet
KAROLINA (04/09/2012 21:38:26) UNE KAM KALU PUSHIMET NE SHENGJIN ,KU PO CITOJ 2 GJANA QE ME KANE PERSHTYPJE .E PARA JENA KENAQE ME QETESINE AKUSTIKE SI ASNJEHERE TJETER E PER KETE PERGEZIME DHE E DYTA MUNGESA TE BANJOVE PUBLIKE ASHT NJE GJA QE TE LEN SHUM PER TE DESHIRUAR NE NJE VEND TURISTIK E ME PLAZH,

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime