E mërkurë, 19.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Klubi i pasur francez, Paris Saint Germain duhet të pres me vite për të realizuar ambiciet e triumfit në Ligën e Kampionëve, sipas presidentit Nasser al-Khelaifi.
PSG-së i nevojitet kohë

Klubi i pasur francez, Paris Saint Germain duhet të pres me vite për të realizuar ambiciet e triumfit në Ligën e Kampionëve, sipas presidentit Nasser al-Khelaifi.

Investitorët nga Katari shpenzuan rreth 250 milionë euro prej kur blenë PSG-n në prill 2011 dhe përforcuan skuadrën me yje si sulmuesi suedez Zlatan Ibrahimovic, mbrojtësi brazilian Thiago Silva dhe sulmuesi argjentinas Ezequiel Lavezzi. Megjithatë, PSG përfundoi i dyti në sezonin e kaluar në Ligue 1 prapa Montpellierit. Kurse, skuadra ka filluar edicionin e ri me tre barazime.

“Triumfi në Ligën e Kampionëve nuk është i lehtë. Ajo që bëri Chelsea sezonin e kaluar ishte mbresëlënëse por atyre u nevojitën nëntë vite për të fituar. Sigurisht se ne duam të fitojmë Ligën e Kampionëve një ditë por duhet pranuar se nevojitet kohë”, u shpreh ai gjatë një interviste për Reuters.

Publikuar: 02.09.2012 | 16:57
Lexuar: 805 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime