E hënë, 10.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Nga suita e baletit "Labin dhe Dojrana" Filarmonia e Maqedonisë sonte do ta shënojë 100 vjetorin e lindjes së kompozitorit maqedonas Trajko Prokopiev. Në hapje do të prezantohet koncerti për pijano dhe orkestër nga Eduard Grig dhe suita "Prush Zog" nga Igor Stavinski.
Fillon sezoi i ri i koncerteve të Filarmonisë së Maqedonisë


Me performansë të dirigjentit të njohur botëror maestro Urosh Lajoviq dhe pianistes turke Gjulsen Onaj si soliste, sonte në orën 20 fillon sezoni i koncerteve 2009/2010 i Folarmonisë së Maqedonisë.

Nga suita e baletit "Labin dhe Dojrana" Filarmonia e Maqedonisë sonte do ta shënojë 100 vjetorin e lindjes së kompozitorit maqedonas Trajko Prokopiev. Në hapje do të prezantohet koncerti për pijano dhe orkestër nga Eduard Grig dhe suita "Prush Zog" nga Igor Stavinski.

Filarmonia e Maqedonisë ofron parapagesë vjetore të koncerteve nga gjithë sezoni, e cila në shitje do të lëshohet në gjysmën e dytë të shtatorit. Në këtë parapagesë do të përfshihen gjashtë koncerte, përfshirë edhe Gala koncertin e Vitit të Ri.

Publikuar: 01.10.2009 | 00:44
Lexuar: 1682 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime