E mërkurë, 26.09.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Casillas, i cili luajti nje rol te madh ne fitoren e Spanjes ne Euro 2008, krijoi nje distance te qarte me rivalet e tij me te afert Gianluigi Buffon dhe Edwin van der Sar.
Iker Casillas, portieri me i mire
Portieri i Real Madrid, Iker Casillas, u votua si portieri me i mire i botes per vitin 2008 nga International Federation of Football History & Statistics (IFFHS).

Casillas, i cili luajti nje rol te madh ne fitoren e Spanjes ne Euro 2008, krijoi nje distance te qarte me rivalet e tij me te afert Gianluigi Buffon dhe Edwin van der Sar.

Top-10

1 - Iker Casillas: 249 points
2 - Gianluigi Buffon: 170
3 - Edwin van der Sar: 143
4 - Petr Cech: 108
5 - Igor Akinfeev: 23
6 - Jose Francisco Cevallos: 21
7 - Julio Cesar: 18
8 - Pepe Reina:15
9 - Jens Lehmann: 13
10 - Justo Villar: 12

Publikuar: 02.10.2009 | 14:26
Lexuar: 1859 herė
Printo PDF format Shto nė,..

Komentet

Ndalohet pėrdorimi i gjuhės denigruese dhe fjalėve ofenduese ndaj individėve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet qė s`kanė tė bėjnė me temėn e artikullit. Moderatorėt mbajnė tė drejtėn e fshirjes sė komenteve qė thyejnė rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime