E shtunë, 15.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Parada e të "vdekurve është realizuar në një qytet të Francës Lindore, me rastin e hapjes së “European Fantastic Film Festival”, ku do të prezantohen filma horror, triller, aksion, fantastiko-shkencor, etj deri në datën 22 shtator.
Horror, “të vdekurit” pushtojnë rrugët e FrancësRrugët e një qyteti francez janë “zaptuar” nga kufoma njerëzisht të cilët ecnin pranë njëri-tjetrit dhe përpiqeshin të realizonin sa më shumë fotografi me imazhin më të ri të tyre.

Parada e të "vdekurve është realizuar në një qytet të Francës Lindore, me rastin e hapjes së “European Fantastic Film Festival”, ku do të prezantohen filma horror, triller, aksion, fantastiko-shkencor, etj deri në datën 22 shtator.

Një shkollë profesioniste për make-up realizoi këto imazhe, duke i kthyer të rinjtë pjesëmarrës në të vdekur të gjallë.

Disa prej personazheve të publikuara edhe në këto foto, janë me të vërtetë të frikshëm, të veshur me rroba të gjakosura e të shqyera, flokët e pakrehur, të gjakosur nga fytyra, imazhi i tyre të tmerron në pamje të parë.

Kjo është cilësuar si një ndër paradat më të mëdha të këtij lloji, të zhvilluara deri më tani në qytetet evropiane.

Publikuar: 16.09.2012 | 19:48
Lexuar: 2740 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime