E mërkurë, 12.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Në setin e dytë kundërshtari i ka pasur epërsi 5-2 , fal koncentrimit të mirë arrita ët shënojnë fitore 7-5 dhe kështu fitova këtë lojë 2-0 në sete
Paraqitje e mirë e  gostivarasit Shndrit Deari
Në turneun e tretë FUTURE në Nish

Shndrit Deari – Diti, ka vazhduara pjesëmarrjen e vetë në turnet ndërkombëtare nëpër Serbi,është ky e treti nga katër turnet Fjuçer që kësaj radhe mbahet në Nish. Tenisti gostivaras në raundin dytë në Nish ka shënuar fitore të s sigurt kundër teniserit serb Aleksandër Cvetkov me rezultatin 2-0 në set 6-3 dhe 7-5 “Në setin e dytë kundërshtari i ka pasur epërsi 5-2, fal koncentrimit të mirë arrita të shënojnë fitore 7-5 dhe kështu fitova këtë lojë 2-0 në sete”tha Shndrit Deari.
Në raundin e tretë në këtë turnir ndërkombëtar në Nish Shndrit Deari për kundërshtar do ta ketë tenistin rumun Andrei Stefan Apostol, meçi luhet sot vone. Vlen te përmendet se meçi kundër serbit ishte mjaft interesant kishte shumë publik ku Diti edhe për shkak te shtypjes si e kishte përsëri arriti te fiton atë përballje. Sh.S.

Publikuar: 17.09.2012 | 17:44
Lexuar: 784 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime