E shtunë, 15.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Milano - Silvio Berluskoni akuzohet si bashkëpërgjegjës për korrupsion në një çështje të kompanisë së tij "Fininvest" në betejën e viteve 1990 për të blerë shtëpinë botuese "Mondadori", deklaroi një gjykatës i Gjykatës së Milanos, që mori masa penale ndaj kompanisë.












"Silvio Berluskoni është bashkëpërgjegjës në një çështje korrupsioni dhe për rrjedhojë logjike duhet të pranojë përgjegjësinë civile duke qënë drejtuesi i kompanisë'', thuhej në deklaratën me shkrim të gjykatës, ku shpjegohej vendimi i saj, një kopje të të cilit arriti ta siguronte edhe agjencia Reuters.

Ndërkohë nuk ka patur asnjë koment të menjëhershëm nga zyra e kryeministrit të Italisë në lidhje me këtë ngjarje./start/

Publikuar: 05.10.2009 | 11:36
Lexuar: 837 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:





Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime