E martë, 18.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Festimet kanë nisur prej dhjetë ditësh dhe sot është bërë zhytja e zotave në ujë.
India 'zhyt' zotat


Parada, ngjyra, në Indi ka nisur rituali i zhytjes së Zotave.

Kjo është një nga tre festat më të rëndësishmë në Indi që i dedikohet zotave, për të hequr pengesat, duke bërë çdo lloj aktiviteti.

Festimet kanë nisur prej dhjetë ditësh dhe sot është bërë zhytja e zotave në ujë.

Format e ndryshme të manifestimit janë të karakterizuara nga prania e statujës së Ganesh, që herë pas here ndërtohet nga populli.
Parada, ngjyra, në Indi ka nisur rituali i zhytjes së Zotave
Parada, ngjyra, në Indi ka nisur rituali i zhytjes së Zotave
Parada, ngjyra, në Indi ka nisur rituali i zhytjes së Zotave
Parada, ngjyra, në Indi ka nisur rituali i zhytjes së Zotave

Publikuar: 23.09.2012 | 23:23
Lexuar: 2028 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime