E premte, 14.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Në shtetin Asam, i cili vazhdon të rimëkëmbet nga përmbytjet vdekjeprurëse të korrikut, 18 nga 27 qarqet janë përmbytur dhe 11 njerëz kanë humbur jetën.
Indi: 1 milion njerëz të zhvendosur nga përmbytjetTë paktën 1 milion njerëz janë zhvendosur nga pjesa veriperëndimore e Indisë, për shkak të përmbytjeve dhe shirave të dendur që kanë përfshirë rajonin.

Në shtetin Asam, i cili vazhdon të rimëkëmbet nga përmbytjet vdekjeprurëse të korrikut, 18 nga 27 qarqet janë përmbytur dhe 11 njerëz kanë humbur jetën.

Në total, të paktën 33 njerëz kanë vdekur nga përmbytjet, të cilat kanë shkaktuar edhe rrëshqitje masive të dheut.

Rreth 100 strehimore emergjente janë ngritur, ndërsa ekipet e shpëtimit po përdorin helikopterët për të evakuuar viktimat.

Publikuar: 24.09.2012 | 18:34
Lexuar: 1004 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime