E mërkurë, 12.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Ai tha se shprehja Bunga Bunga-për t'iu referuar palëve të dyshuara seksuale erdhi nga një shaka që ai kishte përdorur nga koha në kohë.
Berluskoni: Kurrë nuk patur seks me Ruby

Ish kryeministri italian Silvio Berluskoni ka mohuar lidhjen intime" me një prostitutëtë të mitur për të cilën ai është akuzuar.

Duke folur në gjyqin e tij në Milano, Berluskoni tha se kurrë nuk ka patur skena "të një natyre seksuale" në shtëpinë e tij.

Ai tha se shprehja Bunga Bunga-për t'iu referuar palëve të dyshuara seksuale erdhi nga një shaka që ai kishte përdorur nga koha në kohë.

Duke iu referuar se ai kishte abuzuar me pushtetin e tij për të marrë vajzën me nofkën Ruby, ai e mohoi se ka bërë presion mbi policinë në Milano.

Berluskoni, tani 76, është akuzuar se ka paguar për të bërë seks me Znj El-Mahroug - e cila është e njohur gjerësisht si Ruby Rubacuori ("zemra-hajdute") në vitin 2010, kur ajo ishte 17.


Në një deklaratë para gjykatësit në Milano, ai tha se ajo ishte 24 "pssi ajo vetë e ka thënë një gjë të tillë".

Prokurorët pohojnë se ish-kryeministri ka pasur marrëdhënie seksuale me zonjushën El-Mahroug në 13 raste.

"Unë kurrë nuk kam pasur ndonjë marrëdhënie intime me të," tha Berluskoni.

Edhe zonjusha El-Mahroug e ka mohuar gjithmonë se ka pasur marrëdhënie seksuale me kryeministrin, kur ajo ishte 17 - ose duke qenë një prostitutë.

"Unë e përjashtoj me siguri absolute se ka pasur ndonjëherë ndonjë skenë të një natyre seksuale" në vilën e tij në Milano tha ajo.

Berluskoni, i cili dha dorëheqjen gjatë krizës ekonomike të Italisë nëntorin e kaluar, thuhet se u ka kërkuar oficerëve të policisë për lirimin e Ruby, gjoja duke u thënë atyre se ajo ishte një egjiptiane, mbesa e ish presidentit Hosni Mubarak.

Thuhet se ai në emër të pushtetit ka ushtruar presion mbi policinë e Milanit, por që në të vërtetë ai nuk e ka pranuar, pasi kurrë nuk e ka bërë një gjë të tillë.

"Vajza tha se ajo ishte egjiptiane, që vjen nga një familje e rëndësishme lidhur me Mubarak," tha ai.

Berluskoni shtoi se ai e kishte besuar atë dhe i kishte telefonuar policisë sepse ai nuk ka dashur të provokojë një incident "diplomatik", por që thirrja ka qenë e kufizuar për të "kërkuar informacion".

Berluskoni përballet deri në 15 vjet burg nëse gjendet fajtor.

Publikuar: 19.10.2012 | 22:55
Lexuar: 1544 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime