E diel, 9.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Demonstruesit kanë kërkuar shpërndarjen e parlamentit.
Baku, policia arreston 30 protestues

Policia sot i ka arrestuar 30 protestues në kryeqytetin e Azerbajxhanit, Baku, në parandalimin e protestës nga opozitarët dhe grupet e të rinjëve.

Korrespondentët thonë se policia kishte ndërhyrë brenda 10 minutash për t'i ndaluar aktivistët, pasi më parë u kishte tërhequr vërejtjen se tubimi, i cili nuk ishte autoritzuar nga autoritetet, nuk do të lejohej të mbahej.

Demonstruesit kanë kërkuar shpërndarjen e parlamentit.

Kjo protestë u bë pas skandalit të krijuar nga një video, në të cilën shihet se si një ligjvënës i partisë udhëheqëse në qeveri ofron garanci për vend në Parlament me çmim prej 1.3 milion dollarësh ryshfet.

Publikuar: 20.10.2012 | 19:16
Lexuar: 760 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:

Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime