E premte, 14.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Bëhet fjalë për një dispozitiv elektronik që arrin të kontrollojë dhe menaxhojë kondicionerin në distancë, falë një celulari të tipit smartphone, një tablete apo një kompjuteri.
Celulari kontrollon klimën e shtëpisëTë kontrollosh klimën e shtëpisë me celular! Ideja është e kompanisë “Daikin”, që ka lançuar “online controller”.

Bëhet fjalë për një dispozitiv elektronik që arrin të kontrollojë dhe menaxhojë kondicionerin në distancë, falë një celulari të tipit smartphone, një tablete apo një kompjuteri.

Edhe me iPhone ose iPad mjafton të shkarkosh falas aplikimin “ad hoc”.

Me “online controller” edhe kur je jashtë shtëpisë ke mundësinë të ndezësh, të fikësh apo të përcaktosh funksionimin e kondicionerit, gjithmonë përmes internetit.

Publikuar: 25.10.2012 | 22:14
Lexuar: 922 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime