E mërkurë, 12.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

45-vjeçari, i lindur në Middletown, New York në vitin 1967 është trajnuar në Qendrën Ndërkombëtare të Fotografisë në Manhattan, para se të niste studimet në Kolegjin Emerson në Boston, Massachusetts.
Imazhe të frikshme nga

Për një njeri, puna e të cilit është të fotografojë njerëz lakuriq, këto imazhe nuk janë aspak shokuese.

Por për "njerëzit e thjeshtë", puna e Spencer Tunick në Guanajuato, Mexico, është e frikshme. 150 persona të cilët mbanin në trup nga një çarçaf të hollë të bardhë, vendosën të pozonin për të shënuar "Ditën e vdekurve", projekti "Shpirtrat" i Tunick.

45-vjeçari, i lindur në Middletown, New York në vitin 1967 është trajnuar në Qendrën Ndërkombëtare të Fotografisë në Manhattan, para se të niste studimet në Kolegjin Emerson në Boston, Massachusetts.

Ai ka krijuar instalacione të mrekullueshme, gjatë 20 viteve të fundit, duke mbledhur qindra, mijëra vullnetarë lakuriqë, për të krijuar skena në të cilat ata "shkrihen" me ambientin që i rrethon.
Spencer Tunick - Imazhe të frikshme nga Dita e të vdekurve
Spencer Tunick - Imazhe të frikshme nga Dita e të vdekurve
Spencer Tunick - Imazhe të frikshme nga Dita e të vdekurve
Spencer Tunick - Imazhe të frikshme nga Dita e të vdekurve
Spencer Tunick - Imazhe të frikshme nga Dita e të vdekurve

Publikuar: 06.11.2012 | 12:23
Lexuar: 6465 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime