E mërkurë, 19.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Në fshatin Virje Otok, Lovreçen Otok dhe Vratno Otok, të cilët veçmë dy ditë janë përmbytur, uji ngadalë po tërhiqet, por situata mbetet e rëndë. Banorët e këtyre fshatrave janë pa energji elektrike dhe ushqim
Fotoreportazh nga përmbytjet në Kroaci


Lumi Drava u tërhoq në shtratin e tij në pjesën veriore të Kroacisë, duke lënë pas vete dëme të mëdha.

Në fshatin Pushçina janë përmbytur qindra shtëpi, dhjetë objekte afariste dhe dy kisha.

Zjarrfikësit gjatë natës së kaluar kanë kryer rreth njëqind intervenime për shpëtimin e personave, të cilët nuk janë evakuuar me kohë, njoftoi televizioni kroat.
Fotoreportazh nga përmbytjet në Kroaci

Në fshatin Virje Otok, Lovreçen Otok dhe Vratno Otok, të cilët veçmë dy ditë janë përmbytur, uji ngadalë po tërhiqet, por situata mbetet e rëndë. Banorët e këtyre fshatrave janë pa energji elektrike dhe ushqim.

Dëmet janë të mëdha, por do të konfirmohen tërësisht pasi që uji të tërhiqet nga të gjitha zonat e përmbytura.

Ngadalë po normalizohet qarkullimi i rrugëve mes qyteteve Çakovac dhe Varazhdin, por disa rrugë mbeten të mbyllura për qarkullim.
Fotoreportazh nga përmbytjet në Kroaci
Fotoreportazh nga përmbytjet në Kroaci
Fotoreportazh nga përmbytjet në Kroaci
Fotoreportazh nga përmbytjet në Kroaci
Fotoreportazh nga përmbytjet në Kroaci
Fotoreportazh nga përmbytjet në Kroaci
Fotoreportazh nga përmbytjet në Kroaci
Fotoreportazh nga përmbytjet në Kroaci
Fotoreportazh nga përmbytjet në Kroaci
Fotoreportazh nga përmbytjet në Kroaci
Fotoreportazh nga përmbytjet në Kroaci
Fotoreportazh nga përmbytjet në Kroaci
Fotoreportazh nga përmbytjet në Kroaci
Fotoreportazh nga përmbytjet në Kroaci
Fotoreportazh nga përmbytjet në Kroaci
Fotoreportazh nga përmbytjet në Kroaci
Fotoreportazh nga përmbytjet në Kroaci
Fotoreportazh nga përmbytjet në Kroaci
Fotoreportazh nga përmbytjet në Kroaci
Fotoreportazh nga përmbytjet në Kroaci
Fotoreportazh nga përmbytjet në Kroaci

Publikuar: 07.11.2012 | 18:00
Lexuar: 2123 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime