E shtunë, 17.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Pavarësisht hipotezave të ndryshme, askush nuk di të thotë se pse këta yje deti "pushtuan" plazhin Lissadellin.
Irlandë, 50 mijë yje deti dalin në breg


Kjo është një pamje e pabesueshme. Ende nuk dihet se si 50 mijë yje deti kanë dalë në një breg të Irlandës, megjithatë "Belfast Telegrafph" shkruan se shkaktar është moti i keq që ka përfshirë ditët e fundit vendin.

Biologu Bill Crowe thotë se me shumë gjasa ata po ushqeheshin me midhje, edhe pse është e çuditshme që nuk ishin kapur pas tyre.

Një lulëzim i algave toksike do të kishte qenë një tjetër shpjegim i mundshëm, por speciet e tjera nuk janë prekur, vetëm yjet e detit, me përmasa të mëdha, janë gjetur buzë detit, të ngordhur.

Pavarësisht hipotezave të ndryshme, askush nuk di të thotë se pse këta yje deti "pushtuan" plazhin Lissadellin.

Publikuar: 15.11.2012 | 16:15
Lexuar: 5873 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime