E diel, 18.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Abdullah Sholeh, një indonezian 31-vjeçar, ka krijuar një lidhje shumë të ngushtë me grabitqarin. Ai fle, luan dhe ndeshet me tigrin e madh pa kurrfarë frike.
Abdullah Sholeh, miqësi të ngushtë me tigrin


Është e zakonshme që njerëzit të krijojnë lidhje të forta me kafshët, por ndryshon puna kur bëhet fjalë për miqësi me një tigër që peshon 170 kilogramë dhe që i pëlqen “lufta”.

Abdullah Sholeh, një indonezian 31-vjeçar, ka krijuar një lidhje shumë të ngushtë me grabitqarin. Ai fle, luan dhe ndeshet me tigrin e madh pa kurrfarë frike.

Cifti i çuditshëm i shokëve e kalojnë të gjithë ditën së bashku. Sholeh e ka rritur tigrin që kur ky i fundit ishte një këlysh 3-muajsh dhe njihet në zonë si “kujdestari i tigrit”.

Edhe pse tigri e sulmon kujdestarin e tij “me shaka”, duket se grabitqari nuk është i ndërgjegjshëm për forcën që zotëron pasi në një foto Abdullah Sholeh shihet i gjakosur pas lojës me shokun e tij mishngrënës.
Abdullah Sholeh, miqësi të ngushtë me tigrin
Abdullah Sholeh, miqësi të ngushtë me tigrin
Abdullah Sholeh, miqësi të ngushtë me tigrin
Abdullah Sholeh, miqësi të ngushtë me tigrin
Abdullah Sholeh, miqësi të ngushtë me tigrin

Publikuar: 04.12.2012 | 15:54
Lexuar: 2796 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime