E diel, 18.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Në takimin me nxënësit wilsonas, poetët më shumë dashamirësi u përgjigjën të gjitha pyetjeve të nxënësve mbi artin e poezisë. Poashtu nxënësit performuan dhe recituan vargje te shkruara nga poetët mysafir si dhe vargje të shkruara nga vetë nxënësit e shkollës Wilson.
Shkolla Woodrow Wilson nikoqire e projektit Poetum Mobile


Në bibliotekën e shkollës Woodrow Wilson, sot në ora 11 paradite, u mbajt orë poetike me poetë të njohur shqiptarë si pjesë e turneut poetik Poetum Mobile të organizuar nga përkthuesja Elvana Zaimi.

Turneu poetic Poetum Mobile është menduar si një udhëtim 4 ditor në këto qytete: Tetovë, Prishtinë Ulqin dhe Tiranë, aktivitet ky që së pari shërben të lidhë poetët mesvedi, e me pas poetët me lexuesit, ku lexohet e flitet shqip.

Pjesëmarrës ishin poetët: Agron Tufa, Azem Qazimi, Olimbi Velaj, Luljeta Lleshanak, Salajdin Salihu, Lindita Ahmeti, Lulzim Haziri, dhe Shaip Emërllahu.

Në takimin me nxënësit wilsonas, poetët më shumë dashamirësi u përgjigjën të gjitha pyetjeve të nxënësve mbi artin e poezisë. Poashtu nxënësit performuan dhe recituan vargje te shkruara nga poetët mysafir si dhe vargje të shkruara nga vetë nxënësit e shkollës Wilson.
Shkolla Woodrow Wilson nikoqire e projektit Poetum Mobile
Shkolla Woodrow Wilson nikoqire e projektit Poetum Mobile
Shkolla Woodrow Wilson nikoqire e projektit Poetum Mobile
Shkolla Woodrow Wilson nikoqire e projektit Poetum Mobile
Shkolla Woodrow Wilson nikoqire e projektit Poetum Mobile

Publikuar: 20.12.2012 | 17:07
Lexuar: 3561 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime